Nasze aukcje
STAWIAMY NA:SOLIDNOŚĆ, UCZCIWOŚĆ, DORADZTWO
Lubisz spędzać czas w ogrodzie, nie tylko pieląc rabaty z kwiatami bądź nowalijkami? Szukasz dobrego miejsca na grilla z przyjaciółmi czy schronienia przed deszczem, wiatrem czy lejącym się z nieba żarem? Odpowiedzią na wszystkie Twoje potrzeby jest altana ogrodowa.
Stosunkowo prosta konstrukcja daje całą moc możliwości wykorzystania, a jednocześnie stanowi ciekawą ozdobę każdego ogrodu czy działki. Gdy ją zamontujesz, stanie się swoistym centrum ogrodowego życia. Jeśli rozważasz jej zakup bądź budowę, przygotowaliśmy dla Ciebie garść praktycznych informacji. Dzięki nim, łatwiej będzie Ci podjąć właściwą decyzję.
Przede wszystkim, stajesz przed wyborem: kupić gotową czy zbudować od podstaw, według indywidualnego projektu. Jeśli dysponujesz niemałym budżetem, dużą ilością czasu na budowę i szukasz czegoś naprawdę wyjątkowego – w grę wchodzi tylko budowa. Altana stworzona "od zera" wtopi się w Twój ogród, stając się jego integralną częścią.
Z drugiej strony, jeżeli zależy Ci na czasie, sprawdzonej konstrukcji, którą możesz dokładnie obejrzeć przez zakupem i rozsądnej cenie – lepszym rozwiązaniem będzie zakup gotowej altany. I wcale nie musisz się obawiać sztampy czy powtarzalności. W katalogach dobrych sklepów internetowych znajdziesz tak wiele modeli, że pośród nich na pewno pojawi się taki, który będzie pasował jak ulał do Twojej koncepcji aranżacji ogrodu. Taka altana dotrze do Ciebie wraz z instrukcją montażu. Jeśli masz odrobinę pojęcia o pracach remontowo-budowlanych i możesz poświęcić kilka czy kilkanaście godzin na jej samodzielne postawienie, na pewno poradzisz sobie bez najmniejszego problemu.
Dodatkowo, zamawiając gotową altanę, możesz być pewien, że wszystkie jej elementy konstrukcyjne zostały prawidłowo zaimpregnowane, a co za tym idzie – przez długi czas będą odporne nawet na trudne warunki atmosferyczne.
Czeka na Ciebie prawdziwe morze możliwości. Największą popularnością cieszą się oczywiście altany drewniane. Zaimpregnowane metodą ciśnieniową drewno sosnowe czy świerkowe przez lata posłuży Ci bez zarzutu, jednocześnie tworząc w ogrodzie naturalny, ciepły klimat. Możesz postawić zarówno na altanę ażurową – drewniane „kraty” zastępujące ściany nadadzą jej lekkości. A jeśli w jej pobliżu posadzisz pnącą się roślinę – choćby winorośl bądź wiciokrzew, z czasem altana się zazieleni, a nawet rozkwitnie. Tym zaś, którzy wolą bardziej solidne i odporne na chłód czy niższe temperatury konstrukcje, polecamy altany zamknięte w formie przytulnych, rustykalnych domków. Dodadzą uroku każdemu ogrodowi czy działce!
Altana ogrodowa nie jest postrzegana w zapisach prawnych jako mała architektura, co sprawia, że w większości przypadków jej budowę trzeba zgłosić. Jeśli planujesz montaż altany o powierzchni nieprzekraczającej 25 m2 wysokości poniżej 4 m dla dachu płaskiego bądź 5 m – przy dachu spadzistym, wystarczy zgłoszenie do starostwa powiatowego. Jeśli w ciągu 30 dni nie otrzymasz negatywnej odpowiedzi – możesz rozpocząć budowę. Inaczej sprawa wygląda, jeśli altana ma powstać na działce na terenie ROD – wtedy przy budowie konstrukcji o powierzchni 25 m2 dla terenów miejskich i 35 m2 poza miastem, nie trzeba w ogóle tego faktu zgłaszać.
W każdym innym przypadku – potrzebne jest pozwolenie na budowę.
Altana ogrodowa to inwestycja, którą powinien rozważyć każdy właściciel ogrodu czy działki. Radość, jaką przyniesie korzystanie z niej na co dzień jest warta każdych pieniędzy. A że koszty zakupu gotowej altany nie są tak wysokie, jak mogłoby się wydawać, nie ma się nad czym zastanawiać.
Zdjęcia altan ogrodowych pochodzą z: Produktyogrodowe.pl/20-altanki-altany-ogrodowe-drewniane